Setkání kultur a generací – žáci ZŠ K Milíčovu v Německu – Wunsiedelu

Ve dnech 12. až 16. června 2017 se žáci 3., 4. a 5. třídy bilingvní sekce naší školy za podpory Česko – německého fondu budoucnosti a ve spolupráci se spolkem Fichtelgebirgsverein e.v. zúčastnili jazykového pobytu v rámci projektu Česko-německého setkání kultur a generací v bavorském Wunsiedelu.

Žáci se celý týden aktivně věnovali německému jazyku. Setkali se s představiteli okresní správy, kde prezentovali své projekty o ČR, navštívili Seniorenheim Wunsiedel, kde potěšili babičky a dědečky pestrým kulturním pásmem v němčině.
Poznávali krásná místa okolí Fichtelgebirge např. Felsenlabyrint, Park divoké zvěře v Mehlmeiselu, ale také Bayreuthu.
Po celou dobu jejich pobytu je doprovázeli němečtí kamarádi společně s kamarády z uprchlických rodin. Vznikla tak nová přátelství, která budou pokračovat alespoň písemnou korespondencí.
Žáci také navštívili místní Jean-Paul-Grundschule. Prohlídli si školu, seznámili se s německým školním systémem. I zde představili svoji školu v Praze. Obě školy mají zájem o rozvoj další spolupráce.
Tento týden byl pro žáky i pedagogy velmi přínosný a těšíme se, že se někdy v budoucnu bude opakovat

Fotografie 2