Sledujte společné webové stránky projektu:                gesund-in-europa.eu

Naše škola se zapojila do dvouletého projektu pěti evropských škol z Maďarska, Německa, Polska a Slovinska. Název projektu je „Ve zdravém těle zdravý duch“. Tohoto projektu se zúčastní jak učitelé, tak žáci. Dojde ke vzájemným návštěvám v jednotlivých zemích, při kterých si pedagogové vymění zkušenosti a žáci poznají život a školy v Evropě.
V prvním roce se zaměříme na zdravou výživu, děti si např. povedou jeden týden stravovací deník, vytvoří plakát s typickým vánočním jídlem, během projektového dne si připraví zdravou snídani atd.
Ve druhém roce se děti určitě rády zúčastní pohybových aktivit, např. vytyčí v okolí školy procházkovou trasu, zapojí se do sportovních akcí, sportovní olympiády atd.